Hjemmekampe

hjemmekampe

Se oversigten over RIF Fodbold's hjemmekampe.

Læs mere

KLUBTØJ MED LOGO

sportyfied

Webshop med alt til vores fodboldspillere.

Læs mere

Klubbens kampprogram

klubbens-kampprogram

Her kan du se RIF Fodbold's komplette kampprogram og resultater.

Læs mere

Om RIF Fodbold

fodbold-nyt

Læs mere om RIF Fodbold, og om vores mange tilbud.

Læs mere

 

Det blev en fantastisk tur med masser at hygge og godt humør, på den sportslige side, EN SUPER FANTASTISK weekend, 15 drenge med en masse lyst til fodbold, et super resultat som vi ikke turde håbe på med den pulje vi kom i. Fantastisk afslutning på foråret

Startet Fredag med sejer over Gørlev på 3-0, Lørdag med Sejer på 1-0, over Vordingborg som er oprykkere til række 1. Herefter kom OKS fra Odense, holdet spiller i Mesterrækken, dobbelte Fynske mestre 2013+2014.+ jyske regionsmestre 2014, i streetfodbold. Her blev det et nederlag på 2-0, en ret flot kamp trods nederlaget. Så kom turen til Otterup som spiller i den Fynske A række og talentcenter til OB, her et knebent nederlag på

1-0 efter en meget lige kamp. Lørdag aften skulle vi spille mod Ålholm, her fik vi en sejer på 1-0. Søndag kom kampen som vi havde frygtet, kampen mod Vejles talenthold, et brag af en kamp og med drenge som gav sig 100%, spillede vi en overbevisende flot kamp og vandt meget fortjent 2-0. Den havde vi ikke lige set komme.

Resultatet af deltagelsen blev langt over forventning, måske en øjenåbner for drengene, man kan med den rigtige indstilling og i fællesskab nå længere.

Nyt fra Fodbold

Fodboldskolen 2018 Fodboldskolen 2018 Rønnede IF 2018 Læs mere
Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion I weekenden d. 27/28 maj blev der afholdt AIFCup 2017, et kæmpestort fodboldstævne på Albertslund stadion. Selvom holdet havde nogle få skader for en tidligere tunering (Bakkens Fodbolds Festival 2017)  kunne Rønnede... Læs mere
Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Onsdag den 2. marts klokken 19:00 afholder Rønnede IF fodboldafdeling den årlige ordinære generalforsamling i hallens klublokale på 1. sal. Dagsorden ifølge vedtægterne. Valg af bestyrelse.: Kasserer Jette... Læs mere
Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF´s U-12drenge blev vinder af DBU 8-mands sommer-turnering pulje 10. række 4. med en imponerende målscore på +41. Spændingen om tuneringen´s 1. plads, holdt til sidste sekund, i sidste kamp, hvor... Læs mere
Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Information om fodboldskolen: Det er forventet at spillerne bliver og overnatter hele weekenden, fra fredag til søndag, forventet sluttidspunkt søndag ved 15-tiden.   Læs mere

Kontakt os

4683 Rønnede
Telefon: 27 95 35 16
CVR: 76402752

Tilmelding og betaling

 
Vi modtager følgende kort ved online betaling.
 
dankort
Du er her: Home Afdelinger Idrætsgrene Fodbold Drenge U13 – U14 deltog i weekenden 27 – 29 juni i Kerteminde Cup 2014