Hjemmekampe

hjemmekampe

Se oversigten over RIF Fodbold's hjemmekampe.

Læs mere

KLUBTØJ MED LOGO

sportyfied

Webshop med alt til vores fodboldspillere.

Læs mere

Klubbens kampprogram

klubbens-kampprogram

Her kan du se RIF Fodbold's komplette kampprogram og resultater.

Læs mere

Om RIF Fodbold

fodbold-nyt

Læs mere om RIF Fodbold, og om vores mange tilbud.

Læs mere

Rønnede IF’s U-10 drenge blev vinder af DBU’s 7-mands forårs-turnering. Drengene har udført en ekstraordinær god indsats i denne sæson og de vandt pulje 7, række 4 med en imponerende målscore på +53. Holdet rykker op i række 3 efter sommerferien, når efterårs-sæsonen starter, så drengene får nye udfordringer.

Drengene har alle fået en flot guldstatuette, sponseret af Forældreforeningen ,en af Rønnede IF støtteforeninger, hvor flere af drengenes forældre giver en hånd med i cafeteriet i Rønnedehallen.

Drengene har desuden fået kamptøj , træningsdragter og kampbolde, sponseret af STO og MBP-Byg.

Drenge fra 2004, der har lyst til at spille fodbold i Rønnede IF, kan kontakte holdets træner Torben på telefon 4030 7067.

Foto:

U10 roennede if

  • Træner Torben-Frederik-Magnus-William-Patrick-Oliver-Kristian
  • Samuel-Peter-Tobias-Nikolaj-Nicklas-Sebastian
  • Stefan.

Nyt fra Fodbold

Fodboldskolen 2018 Fodboldskolen 2018 Rønnede IF 2018 Læs mere
Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion Rønnede IF U13 vinder alle deres kampe på AIFCup 2017- et super godt stævne på Albertslund stadion I weekenden d. 27/28 maj blev der afholdt AIFCup 2017, et kæmpestort fodboldstævne på Albertslund stadion. Selvom holdet havde nogle få skader for en tidligere tunering (Bakkens Fodbolds Festival 2017)  kunne Rønnede... Læs mere
Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Rønnede IF fodboldafdeling ordinære generalforsamling Onsdag den 2. marts klokken 19:00 afholder Rønnede IF fodboldafdeling den årlige ordinære generalforsamling i hallens klublokale på 1. sal. Dagsorden ifølge vedtægterne. Valg af bestyrelse.: Kasserer Jette... Læs mere
Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF U-12 drenge puljevinder Rønnede IF´s U-12drenge blev vinder af DBU 8-mands sommer-turnering pulje 10. række 4. med en imponerende målscore på +41. Spændingen om tuneringen´s 1. plads, holdt til sidste sekund, i sidste kamp, hvor... Læs mere
Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Rønnede IF Fodboldskole, Fra fredag d. 4 september til søndag d. 6 september Information om fodboldskolen: Det er forventet at spillerne bliver og overnatter hele weekenden, fra fredag til søndag, forventet sluttidspunkt søndag ved 15-tiden.   Læs mere

Kontakt os

4683 Rønnede
Telefon: 27 95 35 16
CVR: 76402752

Tilmelding og betaling

 
Vi modtager følgende kort ved online betaling.
 
dankort
Du er her: Home Afdelinger Idrætsgrene Fodbold Rønnede IF’s U-10 drenge vandt puljen